Nákupní seznam

Cuketa, top recepty z cukety

Cuketa a recepty jako z ní připravit chutné jídlo patří během léta mezi nejvyhledávanější kategorie. Tato u nás stále oblíbenější letní zelenina si v našich kuchyních nachází své stálé pevnější místo.

Cuketa a recepty

Důvodů je mnoho. Cuketa je dostupná, nenáročná, chutná, málo kalorická a rychlá na přípravu.

Cuketa se u nás dá běžně pěstovat a může připomínat okurku, ale je mnohem větší. Patří mezi nejzdravější druhy domácí zeleniny.

Na našich stolech by se mohla objevovat ještě častěji, je plná živin, vitamínů a minerálů. Jíst bychom ji měli se slupkou, protože právě ve slupce se nachází nejvíce zdravých látek.

Konzumace cukety se doporučuje i při různých dietách. Zejména proto, že má malou kalorickou hodnotu. Vyzkoušejte ji, budete překvapeni co tato zelenina dokáže. Velkou výhodou této oblíbené zeleniny je i její rychlé a snadné pěstování. Bez problémů ji vypěstujete i na balkoně.

První sklizeň můžete doma posbírat přibližně po dvou měsících od vysazení. Plody cukety sklízíme průběžně, nenecháváme jejich prorůstat. Mladé cukety chutnají nejlépe. Vyzkoušejte cuketu a naše recepty jak si ji doma připravit, určitě neprohloupíte.

Ale pokud jste nenašli ten správný recept právě pro vás, zkuste rubriku receptů z cukety na webu zenyvmeste.sk.

Vaše ReceptyDobréKuchyně.cz